FUK Belgesi

FUK Belgesi Danışmanlık Hizmetleri

Fabrikalar ve diğer üretim tesislerinde üretim proseslerinin modern tekniklere uygun biçimde gerçekleşmesini sağlayan protokollere FUK (Fabrika Üretim Kontrolü) denir. Bu süreçlerin belgelendirilmesi neticesinde elde edilen sertifikaya ise FUK Belgesi denir. FUK Belgesi “Fabrika Üretim Kontrolü Belgesi” üreticinin kalitede tutarlılığını sağlamak ve uygun olmayan ürünlerin, proseslerin veya materyallerin kaydını tutarak iyileştirmeler yapmak için uyulması gereken prosedürleri kapsar. Yapı Malzemeleri Direktifine tabi kuruluşlar için gerekli bir belgedir.
FUK Belgesi; üretim süreçlerinde kullanılan teknik ve materyalin uygun şekilde kullanıldığının denetlenmesini ve üretim süreçlerinde sıfıra yakın hata ile işlem yapılmasını sağlamaya yönelik prosedürleri kapsar. Avrupa Birliği şartnameleri içerisinde öneli bir yeri bulun bu protokoller, süreç yönetiminin kesintisiz ve sürdürülebilir biçimde devam etmesi sağlar. Bunun yanında iş akışında planlanan standartların bozulmamasını temin eder.

FUK Belgesi Neden Gereklidir?

Üretimde standardizasyon elzem bir uygulamadır. Üretimin planlara uygun biçimde sürmemesi durumunda; fire ortaya çıkması bir yana ciddi üretim ahrazları ortaya çıkabilir. FUK uygulaması, belirlenen protokollere tam uyum anlamına gelir. Üretim hattındaki tüm iş ve işlemler bu belgede belirlenen standartlara uygun biçimde devam eder.
FUK Belgesi; CE sertifikasyonu için de gerekli bir alt yapıdır. ISO standartlarında işlemlerin devam etmesini sağlayan alt yapı uygulamalarından bir tanesi olan FUK Belgesi standartları, özellikle üretimi yapılan ürünün tescil edilmesi sürecinde beyan edilmesi gereken bir belgedir.
Tüm bunların yanında üretim işletmesinin maksimum verimlilikle çalışmasını sağlamaya yönelik uygulamalar içerisinde en önemlisi olarak FUK yönetmelikleri gösterilebilir. Üretim maliyetlerinin en aza indirilmesi, iş sağlığı ve güvenliğinin sağlanması ve üretimin maksimum kalite standartlarında gerçekleşmesi için FUK Belgesi gerekliliktir.

FUK Belgesi Nasıl Alınır?

FUK Belgesi alım sürecinde profesyonel destek gereklidir. Her üretim tesisi için farklı prosedürler gereklidir. Bu kapsamda uzmanların bu sürece müdahale etmesi zorunluluktur. Uzman sertifikasyon ve kalite yönetimi uygulamalarınız için bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz. Sizin için uzman kadromuzla en yüksek standartlarda hizmeti sunuyoruz.
Fabrika üretim standartlarınızı en üst düzeye çıkarıp, kalite standartlarına mükemmel uyum elde etmek için şimdi FUK Belgesi sahibi olmak için harekete geçin. Süreçlerinizin uluslar arası standartlara uygun şekilde geliştirilmesi ve sorunsuz şekilde işleyişinizi sürdürmesi için size nitelikli destek sunuyor ve en uygun koşullarla sonuca ulaşmanızı sağlıyoruz. Bize FUK Belgesi danışmanlık ve belgelendirme işlemleriniz için iletişim kanallarımızdan ulaşabilir, Fuk Belgesi Danışmanlarımızdan ve uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Nisan 20, 2020

SEDEX Belgelendirme

Nisan 20, 2020

CE Belgesi Danışmanlık