ISO 9001 Belgesi Danışmanlık

ISO 9001 Belgesi Danışmanlık

ISO 9001 Belgesi, Kalite Yönetim Sistemi Belgesi’dir. İşletmelerin gelişiminin devam etmesi açısından öneme sahip olan bu belgeyi almak, işletmenin sürekliliği için de önemlidir. ISO 9001 Belgesi, işletmelerin etki alanları ve küçük, büyük olması ile ilgili bir belge değildir. Bu belge tüm işletme sistemlerinin en doğru şekilde ilerlemesini ve yönetilmesini sağlayan bir belgedir. Dünya üzerinde birçok işletme tarafından kullanılan ISO 9001 Belgesi, aynı zamanda dünya üzerindeki en yaygın kalite yönetim standardıdır. İşletmelerin verdiği hizmet ve yüksek performans üzerinde olumlu etkileri ile kalite artışı sağlar.
ISO 9001 Belgesi Danışmanlık firmaları aracılığı ile kolaylıkla kalite sistemi kurulabilmektedir. Kalite Yönetim Sistemi Belgesi, sektör fark etmeksizin çalışma gösteren işletmeler tarafından edinilebilir bir belgedir.

ISO 9001 Belgesi Danışmanlık – Nasıl ve Nereden Alınır?

ISO 9001 Belgesi Danışmanlık firmaları ile işletmelerin tüm üretim sistemi süreçleri düzenlenir, birimler arası gerekli iş akışı ve iletişim kurulur, sonuç olarak kalite yönetim sistemi doğrultusunda bir sistem uygulamaya konmuş olur. Kalite Yönetim Sistemi Belgesi, ürün ya da sektör bazlı olarak alınmaz. Bu belge ürün ya da hizmetin oluşumunu sağlayan sistemi kurmak için alınır.
ISO 9001 Kalite Standardı metninde belirlenen şartlar doğrultusunda yapılan düzenlemeler ile bu kalite belgesini alabilirsiniz. ISO 9001 Kalite Belgesi içi gerekli sistemi kurma işlemini kendinizde yapabilirsiniz ama bir danışmanlık firmasından eğitim almanız gereklidir. Böylece hem denetim sırasında eksiklik yaşanmasının önüne geçilir hem de daha uygun ücretler ödeyerek belgenizi almış olursunuz. Bu kalite belgesi ülkemizde faaliyet gösteren TÜRAK Akreditasyonlu ve Yabancı Akreditasyonlu birçok belgelendirme firmasından alınabilir. Akre Group Danışmanlık olarak ISO 9001 Belgelendirme firması seçiminden belgelendirmenin tamamlanmasına kadar geçen tüm süreçlerde sizlere en yüksek kalitede ISO 9001 Danışmanlık hizmeti vermektedir.

ISO 9001 Belgesi Neden Önemlidir?

ISO 9001 Belgesi Danışmanlık firması ile yapılan çalışmalar sonucunda gerçekleşen denetim ile kalite belgesi alınır. Bu kalite belgesini almak; kar oranının iyileşmesini, müşteri memnuniyetinin artmasını, yönetim kolaylığını, işyeri performansının artmasını ve işletmenin imajını güçlendirecektir. Kalite belgesi, işletmelerin tanınırlığını ve güvenini artırır. Rekabeti ve kabul edilirliği olumlu olarak etkiler. Herhangi bir sorunda, sistemlerin çalışmaya devam etmesini sağlar. İşletmenin kurumsallaşması açısından kalite belgesi önemli bir yere sahiptir.

İlgili Makaleler