ISO 13485 Belgesi Danışmanlık

ISO 13485 Belgesi Danışmanlık

ISO 13485 Tıbbi Cihazlar Kalite Yönetim Sistemi, kuruluş tıbbi cihazlar ile ilgili hizmetleri sağlama kabiliyetini gösterdiği belgedir. Bu belge kurumların büyüklüğüne ve çalışan sayısına bakılmaksızın tüm kurumlar tarafından alınabilir. Bir firma ISO 13485 belgesini bünyesinde barındırıyorsa bu, rakiplerinden daha önde olduğu anlamına gelmektedir. Bu rekabette önde olmak firmanın prestijini ve güvenilirliğini arttırır.
ISO 13485 belgesine sahip olan firmalar, özellikle Avrupa Birliği ülkelerine yapacakları ihracatta büyük avantaj elde edeceklerdir. ISO 13485 standardı tıbbi malzemeler için özel koşullar barındıran bir belgedir. Bu sebeple de tıbbi cihazlar üreten ve bu cihazlarla ilgili teknik servis hizmeti verene firmaların bu belgeyi alması oldukça önemlidir. Tıbbi Cihazlar Kalite Yönetim Sisteminin firmada kullanıldığını ISO 13485 belgesi ispatlar.
ISO 13485 Belgesi Danışmanlık konusunda destek alabileceğiniz firmalar mevcuttur. Ancak ISO 13485 Belgesinin alınması ve sisteminin kurulması oldukça zordur. Akre Group Danışmanlık kadrosunda görev alan uzman danışmanlar sizlere ISO 13485 Belgesini almanız konusunda en yüksek kalitede danışmanlık hizmeti sunmaktadırlar. Teklif alma süreçlerinize bizi de dahil etmeniz bizleri memnun edecektir.

ISO 13485 Belgesini Kimler Alabilir?

ISO 13485 belgesi tıbbi cihazlarla ilgili olan bir belgedir. Tıbbi cihazların üretimini yapan ve bu cihazlar için servis hizmeti veren her firma bu belgeyi alabilir. Tıbbi cihazlar kategorisine giren cihaz sayısı oldukça fazladır. Hastalığın tanısını koymaya yarayan, tedavi sürecinde kullanılan, yaralanmalara karşı kullanılan, yaşam desteği sağlayan ve insanın anatomik yapısına uygun olan cihazlara tıbbi cihazı adı verilmektedir. Aynı zamanda hamilelik sürecinin takibinde kullanılan cihazlara da tıbbi cihaz adı veriliyor.
ISO 13485 Belgesi Danışmanlık konusu ile ilgili danışabileceğiniz birçok firma bulunuyor. Bu belgeyi almak istediğinizde bu firmalardan destek alabilirsiniz.

ISO 13485 Belgesi’nin Faydaları Nelerdir?

ISO 13485 Belgesi Danışmanlık hakkında destek almak isteyen çok sayıda birey vardır. Bu konuda hizmet veren firmalardan konu hakkında yardımcı olmalarını isteyebilirsiniz.
ISO 13485 belgesini alan firmaların hedefi Avrupa Birliği standartlarına uygun hizmet garantisi vermektir. Bu belgeye sahip olan bir firma özellikle Avrupa Birliği üyesi olan ülkelere ihracat yaparken avantajlı olacaktır. ISO 13485, firmaların büyük veya küçük olmasına, çalışan sayısına veya işyeri büyüklüğüne takılmayan bir belgedir. Tıbbi cihaz üreten ve bu cihazlar için servis hizmeti veren firmaların tümü bu belgeyi alabilme hakkına sahiptir. ISO 13485 Avrupa Birliği yasaları ve düzenlemeleri ile uyum içinde olan bir belgedir.

İlgili Makaleler