ISO 10002 Belgesi Danışmanlık

ISO 10002 Belgesi Danışmanlık

ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Kalite Yönetim Standardı, küçük ve büyük işletmeler tarafından alınabilen bir belgedir. Bu belge, firmanızın müşteri ilişkilerine yönelik bir yapı oluşturmasını hedefliyor ve firmanıza bazı yönergeler sunuyor. ISO 10002 Belgesi Danışmanlık konusunda destek alabileceğiniz firmalar bulunmaktadır.
Müşteri memnuniyeti bir işletmenin üretimi, verimi ve varlığını sürdürebilmesi açısından oldukça önemlidir. Bu belgeyi almak işletmenizin bu konuda iyiye gitmesine ve varlığını sürdürmesine yardımcı oluyor. Müşterinin haklı olup olmadığı asıl önemli olan konu değildir. Asıl konu müşteriden gelen şikayetlerin ve önerilen dikkate alınıp alınmadığıdır. Kaliteli ürün satmak müşteri memnuniyetini sağlamak için tek başına yeterli değildir. Müşterinin istek ve görüşlerine uymak da firmanın yararına olacak bir durumdur.

ISO 10002 Belgesi İlkeleri Nelerdir?

ISO 10002 belgesi müşteri memnuniyeti konusunda tasarlanmış bir belgedir.  Bu belgenin bazı ilkeleri bulunmaktadır ve bunlar şöyle sıralanabilir:
Şeffaflık: Müşteri şikayette bulunduktan sonra şikayetin durumu hem müşteri tarafına hem de firma tarafına şeffaflıkla bildirilir.
Cevap Verebilirlik: Şikayet sırasında tarafların arasındaki iletişimin kuvvetli ve sağlıklı olmasını sağlayan bir ilkedir.
Erişilebilirlik: Şikayetlere dair tüm süreçlerin her iki taraf açısından da erişilebilir olmasını  sağlayan ilkedir.
Objektiflik: Yapılan şikayetlerin adli bir şekilde değerlendirilmesini sağlar.
Ücret: Şikayetta bulunulması ve bu şikayetin değerlendirilmesi için herhangi bir ücret talep edilmez.
Gizlilik: Müşteri ve firmanın güvenliği gereğince yapılan şikayetleri gizli kalır ve gizli bir şekilde değerlendirilir.
Hesap Verebilirlik: Şikayet yapıldıktan sonra değerlendirme sürecindeyken bu konuda denetlenmeye hazır olmak anlamına gelen ilkedir.
Müşteri Odaklılık: Müşteri memnuniyeti her şeyden önde tutulduğu için sorunu bir an önce çözmeye odaklanan ilkedir.
ISO 10002 Belgesi Danışmanlık konusu ile ilgili profesyonel firmalardan destek alabilirsiniz. Ancak unutmamanız gereken önemli bir konu aldığınız hizmetin kalitesidir. ISO 10002 standardını firmanızda en etkin şekilde uygulayacak danışmanlık firması sizlere oldukça katma değer sağlayacaktır. ISO 10002 Belgesi danışmanlığı konunda deneyimli bir danışmanlık firması olarak satınalma süreçlerinize bizleri de dahil etmenizi istiyoruz. Sizlerin istek ve beklentilerini en etkin şekilde karşılayacağımızı biliyoruz.

ISO 10002 Belgesini Kimler Alabilir?

ISO 10002 belgesi müşteri memnuniyeti konusunda hazırlanmış olan bir sertifikadır. Verilen hizmet ve şirketin büyüklüğü fark etmeksizin tüm kamu kuruluşları ve özel kurumlar ISO 10002 belgesi alma hakkına sahiptir. Bu belge müşteri memnuniyeti konusunda hazırlanmış bir belgedir ve memnuniyeti arttırarak firmanın üretim ve verimini de yükseltir. ISO10002 Belgesi Danışmanlık hakkında hizmet alabileceğiniz çok sayıda kuruluş bulunmaktadır.

İlgili Makaleler