ISO 45001 Belgesi Danışmanlık

ISO 45001 Belgesi Danışmanlık

ISO 45001 belgesi, iş sağlığı ve güvenliği üzerine tasarlanmış olan bir belgedir. Bu belge iş sağlığı ve güvenliğini arttırırken mesleki hastalıklar ve iş kazalarını minimuma indirmeyi planlamaktadır. İş sağlığı ve güvenliği global anlamda hala ciddi bir endişe konusudur. İşletmeden işletmeye karşılaşılan meslek hastalıkları ve iş kazaları değişkenlik göstermektedir. Buna rağmen ISO 45001 belgesi, işletmelerin küçük ve büyük olduğuna, uluslararası olup olmadığına bakmaksızın tüm şirketleri kapsayan bir belgedir. Tüm çalışanların ve işletmelerin güvenliğini sağlayacak bir standarttır.
Buna ek olarak ISO 45001 belgesi iş kazalarını minimuma indirmek hatta ortadan kaldırmak, iş güvenliğini artırmak ve güvenli bir iş ortamı sağlamak, işletmenin saygınlığını korumak ve kurumun motivasyonunu yüksek tutmak açısından da önem arz eder. ISO 45001 Belgesi Danışmanlık konusunda hizmet alınabilecek çok sayıda firma bulunuyor. ISO 45001 Belgesi alımında işveren olarak sizlere de iyi bir danışmanlık şirketi ile çalışmanız konusunda önemli bir görev düşmektedir. İyi bir ISO 45001 Belgesi danışmanlık şirketi sizlere sistemin iyi bir şekilde kurup işletilmesi ve ISO 45001 Belgesi alımı aşamasında profesyonel danışmanlık hizmeti verebilir. ISO 45001 Belgesi alımı sürecinizde danışmanlık firmamız ile görüşmenizi rica ediyoruz.

ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Ne İşe Yarar?

İstatistiklere göre her sene 2 milyondan fazla çalışan iş kazası geçiriyor ve mesleki hastalıklara yakalanıyor. Bu rakamın oldukça yüksek olduğu uzmanlar tarafından söyleniyor. Aynı zamanda her gün ortalama olarak 6300 kişi iş kazaları nedeniyle aramızdan ayrılıyor. ISO 45001 belgesi bu rakamları en aza indirgemeyi ve güvenliği arttırmayı amaçlayan bir belgedir.
ISO 45001 Belgesi Danışmanlık konusunda destek alınabilecek bazı işletmeler bulunuyor. Bu belge iş sağlığı ve güvenliğini arttırmak dışında işletmelerin üretimini ve verimini de arttırmayı hedefliyor. İş kazalarından dolayı işletmenin göreceği zarar bu belge ile en aza indirgendiği için üretim ve verimin artması beklenen bir durumdur.

ISO 45001 Belgesini Kimler Alabilir?

ISO 45001 belgesi belli bir sektörde hizmet veren firmaları hedef almamaktadır. İşletmenin çalışan sayısı, kamu kuruluşu veya özel sektör kuruluşu oluşu bu belgenin alınmasına engel değildir. ISO 45001 belgesi, iş güvenliği konusunda risk taşıyan ve bu riskleri en aza indirgemeyi hatta yok etmeyi hedefleyen tüm işletmeler tarafından alınabilir. Bu belgeyi alan şirketler, iş sağlığı ve güvenliği konusunda önemli adımlar atmış ve aynı zamanda çalışanlarına da güvenli bir çalışma ortamı sağlamış olurlar. ISO 45001 Belgesi Danışmanlık konusunda bu hizmeti veren bir firma size yardımcı olacaktır. Makalemizi dikkatle okuduğunuz için teşekkür ederiz.

İlgili Makaleler